Ogłoszenia parafialne 24.04.2022

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. O ten tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Dzisiejsza niedziela ta rozpoczyna w kościele Tydzień Miłosierdzia. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty!? Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Św. Jana Pawła II, które wypowiedział w Łagiewnikach w roku 2002: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”

2. Dzisiejsza niedziela, to także święto Caritas. Serdecznie więc przy tej okazji dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w działalność naszego parafialnego i szkolnego oddziału Caritas. Jednocześnie zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w działalność Caritasu w naszej wspólnocie. W dniu Święta Caritas, życzymy Wszystkim - młodszym i starszym - zaangażowanym w pracę charytatywną, błogosławieństwa Jezusa Miłosiernego oraz wstawiennictwa Matki Bożej i Świętej siostry Faustyny, Apostołki Bożego Miłosierdzia.

3. Z racji przeżywanego dziś po raz pierwszy w naszej Ojczyźnie Dnia Dobra, wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przeprowadzają zbiórkę do puszek. Zebrane środki zostaną w całości przekazane na wsparcie placówek Caritas, które są domem dla naszych braci i sióstr z Ukrainy. Za wszelkie ofiary złożone na ten cel składamy serdeczne – Bóg zapłać!

4. Jutro celebrujemy w liturgii święto Św. Marka Ewangelisty . Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Przed świąteczną Eucharystią, będzie procesja, połączona z nabożeństwem błagalnym do do misyjnego krzyża. Całość rozpoczniemy o godzinie 17.00.Wszyscy, także mieszkańcy miast, proszą o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba. W tym dniu Uroczystości odpustowe ku czci Św. Wojciecha w Lisiej Górze. Główna Msza Święta o godzinie 18.00.

5. We wtorek 26 kwietnia będziemy obchodzić uroczystość świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę świętego Wojciecha na naszej ziemi. Od tysiąca lat jesteśmy chrześcijanami. Ale z tej wielkiej łaski wypływają także zadania, przede wszystkim godnego wypełniania Ewangelii Chrystusowej w codziennym życiu. Jako spadkobiercy świętego Wojciecha nie możemy się jej wstydzić i nie możemy spokojnie patrzeć, kiedy się ją poniewiera.

6. W najbliższy piątek, będziemy wspominać Św. Katarzynę ze Sieny, dziewicę i doktora kościoła. To jednocześnie Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

7. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Zachęcamy nie tylko w tym szczególnym tygodniu wszystkich parafian do lektury Pisma Świętego. Przyszła niedziela rozpoczyna miesiąc maj, a w nim Nabożeństwa Majowe, które celebrować będziemy w niedziele o godzinie 15.00, a w dni powszednie o godzinie 18.00. Śpiewajmy też „majówki” w miarę dobrej pogody w plenerze.

8. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać najlepsze życzenia, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.

9. Do nabycia nowy numer Niedzieli i Gościa Niedzielnego a gratisowo Dobre Nowiny.

10. Dzieci komunijne mają swoja próbę w poniedziałek o godzinie 17.30, w środę na Nowennie i Mszy Św. obecność obowiązkowa klasy VII, natomiast ministrantów zapraszamy na zbiórkę w piątek o godzinie 16.15.

ks. Stanisław