Ogłoszenia parafialne 2.10.2022

1. Przeżywamy XXVII Niedzielę w ciągu roku, która jest jednocześnie pierwszą niedzielą miesiąca. Tak więc, do południa zmiana tajemnic różańcowych oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po południu o godzinie 15.00 Nabożeństwo Różańcowe, a następnie popołudniowa Msza Święta.

2. Drugiego października wspomnimy naszych Aniołów Stróżów. W tym roku jest to niedziela, która ma liturgicznie pierwszeństwo, nic jednak nie przeszkadza, aby naszych prywatnych modlitwach wspomnieć naszych Aniołów Stróżów i do nich się pomodlić.

3.. W tygodniu w naszym kościele Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o godzinie 17:00, a następnie Msza Święta. W niedziele października Różaniec o 15:00, a następnie Msza Święta.

4. W środę na popołudniowym Nabożeństwie obecność obowiązkowa klasy ósmej, wraz z którymś z rodziców. Rodzice zabiorą Deklarację odnośnie przystąpienia ich dziecka do Sakramentu Bierzmowania. Proszę również, aby klasa ósma w tym dniu poprowadziła modlitwę różańcową.

5. W liturgii najbliższych dniach wspominamy:

• We wtorek 4 października – Św. Franciszka z Asyżu, patrona ekologów i ochrony środowiska naturalnego
  • W środę 5 października – Św. Faustynę Kowalską, dziewicę, wizjonerką, apostołkę Bożego Miłosierdzia
  • W piątek 7 października – Matkę Bożą Różańcową

6. W przyszłą niedzielę czeka nas Wizytacja Kanoniczna, którą przeprowadzi J. E. ks. Bp Artur Ważny. Msze Święte w tym dniu o: 7:00, 10:00 oraz po południu po Różańcu o 15:00.

7. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej są zbierane głosy kandydatów do nowej Rady Duszpasterskiej. Przy wyjściach oczekują wyznaczone do tego osoby. Głosy wrzucamy do urny. Kartkę z Nazwiskiem i Imieniem Kandydata składamy „w pół”, aby mogła wejść do urny. Po południu głosy zostaną komisyjnie zliczone i za tydzień będzie wywieszona lista ukazująca, kto ile głosów ważnych otrzymał. Wybory do Rad Duszpasterskich 23 października.

8. Do nabycia mamy Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz Niedzielę. Nie ma juz Kalendarzy Rolników. Za tydzień będzie ładnie wydany Kalendarz Misyjny. Tutaj ofiara dowolna na misje.

9. Dzisiaj Uroczystości odpustowe w parafii Lisia Góra ku czci Matki Bożej Różańcowej. Trwa tez Odpust w Bochni – program w gablocie.

10. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nie robimy specjalnej spowiedzi. Mamy możliwość wyspowiadania się zawsze pół godziny przed Mszą Świętą, a także w czasie Nabożeństwa Różańcowego ks. Kanonik będzie spowiadał. Zachęcam do spowiedzi, zwłaszcza dzieci, które zbierają sobie 9 pierwszych piątków miesiąca. Do chorych wyjedziemy według tradycyjnego porządku.

11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste czy rodzinne Uroczystości składamy najserdeczniejsze życzenia. Pamiętamy też w modlitwie o osobach samotnych, chorych czy cierpiących.

ks. Stanisław
 proboszcz parafii