Ogłoszenia parafialne 17.12.2023

1. Przeżywamy Trzecią Niedzielę Adwentu, nazywana w kościele Niedzielą Radości. A to dlatego, że czas Adwentu minął już półmetek i Pan faktycznie jest już blisko. Czasem nazywana jest ona Niedzielą Różaną, gdyż jest to jeden z dwóch dni w roku, kiedy kapłan może sprawować liturgie w szatach koloru różowego. Kolor różowy symbolizuje miłość, przyjaźń, ciepło. To kolor radosny i wesoły. Bywa też symbolem uniwersalnego szczęścia. My radujemy się z bliskości Świąt Bożego Narodzenia, radujemy się z faktu, że wkrótce Słowo Ciałem się stanie   i zamieszka miedzy nami.
  2. Dzisiejszej niedzieli, w naszej wspólnocie parafialnej pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny. Będzie je można nabywać w zakrystii przez najbliższe dni, łącznie z przyszła niedziela, kiedy przezywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Można również zabrać przygotowane przez nasz Caritas – sianko. W zakrystii można tez nabyć Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom . Są świece małe w cenie 9 złotych oraz jeszcze kilka dużych w cenie 24 złotych.
  3. Z prasy katolickiej, Dotarł nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci młodszych i starszych . Jest też Gość Niedzielny oraz Niedziela. Zachęcam do nabycia.
  4. Roraty codziennie po Godzinkach ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek, jak w powszednie dni tygodnia.
  5. Trwa Nowenna do Dzieciątka Jezus. Dzisiaj odmówimy ją po Mszy Świętej o godzinie 7.00.
  6. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane w ostatnim czasie. Między innymi za – sprzed tygodnia - ofiary na pomoc Kościołowi na wschodzie oraz dzisiejsze, jako inwestycyjne oraz na bieżące funkcjonowanie parafii. Bóg zapłać za ofiary wpłacane, na konto jako inwestycyjne. Bardzo za te ofiary dziękuję, mając świadomość wielu Waszych przedświątecznych wydatków.
  7. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia, polecając ich  Bożej Opatrzności i opiece Matki Bożej.
  8. Bóg zapłać za wszelkie prace wykonane w mijającym tygodniu dla dobra naszej wspólnoty parafialnej. Dziękuje za sprzątanie kościoła, za pomoc przy pracy nad świąteczna dekoracja kościoła.
  9. Przyszła niedziela jest w tym roku Wigilia Bożego Narodzenia. U nas Msze Święte o 7.00, 9.00 oraz 11.00.

Ks. Stanisław Kita - proboszcz