Caritas Parafialne

Parafialny Zespół – Oddział Caritas to grupa wolontariuszy, która w sposób systematyczny i zorganizowany jest bezpośrednio zaangażowana w działalność charytatywną w parafii. Ich zadaniem jest realizowanie inicjatyw stawianych przez Caritas Diecezji Tarnowskiej oraz zadań pojawiających się w społeczności parafialnej. Wolontariusze PZC angażują się przede wszystkim w służbę chorym, ubogim, samotnym i niepełnosprawnym. Celem PZC jest zaspokajanie duchowych i materialnych potrzeb parafian wypływające z ewangelicznego przykazania miłości i mające na uwadze godność każdej osoby ludzkiej.

Szkolne Koło Caritas zrzesza pod egidą opiekuna uczniów, którzy chcą wspólnie świadczyć pomoc potrzebującym w duchu chrześcijańskiej miłości bliźniego. Opiekunem jest zazwyczaj nauczyciel zatrudniony w szkole. Szkolne Koło Caritas może powstać w szkole każdego typu – u nas jest to Szkoła Podstawowa. Prawną podstawą powstawania Szkolnych Kół Caritas w placówkach oświatowych jest art. 56 ustawy o systemie oświaty z 7 września 1991 r. Działalność Szkolnego Koła Caritas musi być zgodna ze statutem szkoły. Szkolne Koło kieruje się tą samą motywacją co Caritas diecezjalne oraz Parafialne Zespoły Caritas i współpracuje z nimi w realizacji swoich celów. Formy współdziałania Koła z Caritas parafii i ze szkołą określa stosowne porozumienie.

Parafialny Zespół – Oddział Caritas w naszej parafii tworzą:

Opiekun - ks. proboszcz Stanisław Kita
Przewodnicząca – p. Danuta Ptak

Obecni Członkowie:

1. p. Anna Kolak
  2. p. Paulina Witek
  3. p. Katarzyna Janiga
  4. p. Ryszard Jachym
  5. p. Kamil Kuta
  6. p. Aleksandra Orzech
  7. p. Sabina Wajda

Szkolne Koło Caritas w naszej parafii tworzą: