Ogłoszenia parafialne 31.07.2022

1. Przeżywamy XVIII Niedzielę w ciągu roku. U nas Msze Święte o godzinie: 7.00 ; 10.00 ;15.00. Jesteśmy na półmetku tegorocznych wakacji. Przebywając na wakacyjnych urlopach, pamiętajmy o niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej, korzystajmy z Sakramentów świętych, zwłaszcza, że w tym tygodniu rozpoczynamy nowy miesiąc, a więc będzie i pierwszy piątek miesiąca.

2. W tygodniu wspominamy w liturgii: poniedziałek 1 sierpnia - Św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i doktora kościoła w czwartek 4 sierpnia - Św. Jana Marie Vianneya, kapłana, patrona proboszczów w sobotę 6 sierpnia - Święto Przemienienia Pańskiego

3. U nas w tygodniu w naszym kościele: we wtorek modlitwy do Św. Antoniego, w środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy, w czwartek z racji pierwszego czwartku – modlitwy za kapłanów, z prośbą o nowe i święte powołania do służby Bożej w |Kościele, w piątek i sobotę po Mszach Świętych, Nabożeństwo pierwszo piątkowe i pierwszo sobotnie. W sobotę Różaniec przed Mszą Św. poprowadzi róża p. M. Malec.

Do chorych udamy się w piątek według tradycyjnego porządku. Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą Święta oraz w piątek od godziny 17.00. Dzieciom i nie tylko przypominamy, ze nie wystarczy się wyspowiadać, ale trzeba przyjąć w sam pierwszy piątek Komunie Św. Niestety niektórzy o tym zapominają, dlatego przypominamy.

4. Bóg zapłać za składane ofiary, między innymi tydzień temu przez naszych kierowców. Bóg zapłać za wszelkie prace wykonane w tym tygodniu dla dobra naszej parafialnej wspólnoty: dziękuje za dokończenie pracy przy wycinaniu zbędnych konarów z drzew wokół kościoła. Dziękuje za sprzątanie kościoła, i za wystrój kwiatami. Dziękuje za prace przy schodach bocznych do naszego kościoła. Mamy już właściwie w komplecie schody od strony północnej i wschodniej. Zostały jeszcze do wykonania schody od strony zachodniej z podjazdem dla niepełnosprawnych czy wózków dziecięcych. Wszystko tak jak było już mówione, będzie dokończone na czas naszego parafialnego Odpustu, który w tym roku przezywać będziemy w niedzielę 28 sierpnia. A wcześniej, bo 15 sierpnia przeżywać będziemy parafialne dożynki. Już dziś – ponieważ jest to dzień wolny od pracy - weźmy to pod uwagę, że 15 sierpnia u nas będzie świąteczny porządek Mszy Św., a więc o 7.00, 9.00 i 11.00 jako Msza Dożynkowa

5. Do nabycia mamy Gościa Niedzielnego oraz Niedzielę. W zakrystii można nabyć reklamowany już wcześniej album ze świątyniami naszej diecezji. Jest również nasz kościół. Zachęcam do zakupu. Może to być piękny prezent na każdą właściwie okazję. Zostało tych albumów już niewiele. Można zabrać a zapłacić później.

6. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje Uroczystości osobiste i rodzinne , Imieniny, Jubileusze , składamy najserdeczniejsze życzenia, Bożego Błogosławieństwa, zdrowia oraz opieki Matki Najświętszej. Chcemy też pamiętać o osobach chorych, cierpiących czy samotnych. Niech Chrystus cierpiący i Matka Boża współcierpiąca będą Ich siłą.

7. Za tydzień – po każdej Mszy Św. - zbiórka do puszek na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie.

8. W mijającym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie + Józefa Kozioła. (pogrzeb w ostatni wtorek). Polecajmy Jego nieśmiertelna dusze Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…

ks. proboszcz