Ogłoszenia parafialne 9.07.2023

1. Przeżywamy XIV niedzielę zwykłą. U nas Msze Święte o godz: 7.00, 10.00 oraz po południu o godzinie 15.00. Trwa czas wakacji i urlopów. Nie zapominajmy jednak o świętowaniu Dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

2. Dobiega końca Wielki Odpust Tuchowski. To już ostatnie chwile. Aby udać się do tamtejszego Sanktuarium, gdzie króluje i łaski wyprasza tuchowska Pani. Przy tej okazji serdeczne podziękowanie dla Uczestników naszej Pieszej Pielgrzymki do Tuchowa. Bóg zapłać za modlitwę. Bóg zapłać organizatorom. Dziękujemy też naszym Strażakom za dbanie o bezpieczeństwo i za samochód. Niedługo pojawią się wspomnienia z pielgrzymki oraz pamiątkowe zdjęcia.

3. We wtorek 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Święty Paweł VI w 1964 roku obwołał Świętego Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze Świętym Wojciechem . Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec. Ale swoim pięknem przyciąga też niewielki benedyktyński klasztor w wielkopolskim Lubiniu. Warto te miejsca odwiedzić podczas letnich wędrówek.

4. Ponadto w nowym tygodniu patronują nam:

• Środa 12 lipca – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu, biskup, pierwszy metropolita pogańskich Słowian zachodnich.
  • Czwartek 13 lipca – św. św. Andrzej Świerad, z pochodzenia Polak, i jego uczeń Benedykt, dwaj pustelnicy, prowadzący niezwykle surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier, przez co wskazali na najwyższą wartość życia duchowego.
  • Sobota 15 lipca – św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza.

5. W tygodniu w naszym kościele: we wtorek modlitwy do Świętego Antoniego, w środę kierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podczas Nowenny o godz. 18.00 prosimy Ją we wszystkich naszych osobistych, rodzinnych i wspólnotowych potrzebach.

6. W czwartek 13 lipca przypada kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Wszystko rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 19.00. Następnie ciąg dalszy o życiu poszczególnych dzieci fatimskich. Po prezentacji, będzie w miarę odpowiedniej pogody procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Bardzo prosimy, aby w tym miesiącu, figurę Matki Bożej ponieśli Uczestnicy Pieszej Pielgrzymki do Tuchowa. Prosimy, aby się tutaj zorganizować. Powierzamy to zadanie panu Łukaszowi Pytlowi. Bóg zapłać.

7. Bóg zapłać za prace wykonane w mijającym tygodniu, głównie porządkowe. Dziękuje za dbanie o czystość naszego kościoła, za pracę przy dekoracjach kwiatowych. Bóg zapłać.

8. Przyszła niedziela jest trzecią niedzielą miesiąca. Złożone przez Was ofiary i w lipcu i w sierpniu przeznaczamy na prąd i gaz w okresie zimowym oraz na ubezpieczenie kościoła i obiektów przykościelnych. Serdecznie prosimy, aby zaangażowali się wszyscy parafianie. Bóg zapłać.