Ogłoszenia parafialne 3.12.2023

1. Dzisiejszą pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy w kościele nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: "Uczestniczę we wspólnocie Kościoła". U nas Msze Święte o godzinie: 7.00, 10;00 z udzieleniem Sakramentu Chrztu Świętego oraz po południu o godzinie 15.00.

2. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu.

3. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu sprawować Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. Roraty. Do licznego udziału w Roratach, celebrowanych w naszym kościele w tym tygodniu według porządku, jaki mamy w dni powszednie. (Rano: wtorek, czwartek, sobota ; Wieczór: poniedziałek, środa). Jeśli będzie więcej dzieci na Roratach, pozostaniemy przy ogłoszonym na ten tydzień porządku, jeśli nie, Roraty od przyszłego tygodnia będą tylko rano. Zachęcam więc do udziału. Znajdźmy czas i dobre chęci. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, jak to zresztą pięknie zrobiliście, kupując nie tak dawno Chlebki Miłosierdzia,. A już za Tydzień będzie kolejna okazja do dobrego adwentowego czynu, ponieważ nasz parafialny Caritas rozpocznie rozprowadzanie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. A ponieważ przyszła niedziela jest Dniem Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, szkolny Caritas będzie zbierał do puszek dobrowolne ofiary na ten cel. Przy tej okazji, bardzo dziękuje parafianom, którzy składali ostatnio dary, dla naszych Rodaków mieszkających w tych miejscach Ukrainy, gdzie toczy się wojna. Bóg zapłać. Od trzeciej Niedzieli Adwentu – a więc – od 17 grudnia, będzie można nabyć opłatki na stół wigilijny. Będą one uroczyście pobłogosławione po Mszy Św. o godzinie 7.00.

4. W liturgii nowego tygodnia wspominamy:

•  4 grudnia - Św. Barbarę, dziewice i Męczennicę;
  •  6 grudnia – Św. Mikołaja, biskupa;
  •  7 grudnia – Św. Ambrożego, biskupa;
  •  8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi;
  •  Panny. U nas w tym dniu Msze Święte o godzinie: 7.00 oraz 17.00. W tym dniu nie ma Rorat.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca grudnia

6. Bóg zapłać za ofiary składane na bieżące potrzeby parafii.

7. Bóg zapłać Wszystkim, którzy dopomogli w przygotowaniu adwentowej dekoracji. Bardzo serdecznie dziękuje za odgarnianie śniegu – czy to ręcznie czy ciągnikiem. Podziękowanie na ręce pana Janusz – naszego Grabarza, który również zadbał o odśnieżenie naszego cmentarza. Bóg zapłać. Dziękuje jeszcze raz tym, którzy zaangażowali się w jakikolwiek sposób w tą piękną akcję upieczenia i rozprowadzenia placków. Bóg zapłać za inne prace wykonane w mijającym tygodniu. Dziękuje panu Rafałowi za wygłoszoną nas prelekcję oraz złożone świadectwo wiary.
Nam pozostaje naśladować te piękne – pięknie ukazane przykłady z życia takich ludzi jak my. Bóg zapłać. Wychodząc z kościoła można pobrać „myśl” - co Bóg do mnie mówi dziś (koszyczki przy wyjściach.

8. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia, polecając ich Bożej Opatrzności i opiece Matki Bożej.

9. Dzisiejsza Niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, dlatego po Mszach Świętych dzisiaj Adoracja, a po Adoracji zmiana tajemnic różańcowych. Bardzo proszę, aby zaraz po Adoracji do zakrystii przyszły te dzieci, które już dziś wiedzą, że jeśli tylko będą zdrowe, to na pewno przyjdą wiele razy na tegoroczne Roraty. Zapraszam po Adoracji do zakrystii. Wszelkie inne sprawy, załatwiane będą po zmianie tajemnic różańcowych.

Ks. Stanisław Kita - proboszcz