Ogłoszenia parafialne 8.10.2023

1. Dziś druga niedziela października. U nas Msze Święte o godzinie: 7.00, 10.00 oraz po południu o 15.00. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych trwają Nabożeństwa Różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prosimy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” .

2. Nasza parafia kończy w dniu dzisiejszym czas Misji Świętych, które wygłosili do nas ojcowie Redemptoryści z Lublina: ojciec Wiesław Bajor oraz ojciec Łukasz Kalisz. Okolicznościowe słowa podziękowania dla naszych Ojców Misjonarzy zostaną wypowiedziane na Mszy Świętej o godzinie 10.00 po ogłoszeniach. Bóg zapłać za ofiary, jakie złożyliście na tace – przez ostatnie trzy dni - z przeznaczeniem dla naszych Ojców, jako podziękowanie z naszej strony za trud poprowadzenia Misji Świętych.

3. Od jutra – już według tradycyjnego porządku i godziny - gromadzić się będziemy na Nabożeństwach Różańcowych. W dni powszednie – z wyjątkiem najbliższego piątku - o godzinie 17.00 Różaniec a następnie Msza Święta. W niedziele Różaniec o godzinie 15.00 a następnie Msza Święta. Zapraszam wszystkich parafian na tę wspólną modlitwę! Proszę również zgłaszać się do prowadzenie modlitwy Różańcowej.

4. W najbliższy piątek zapraszam Wszystkich na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Nasza modlitwę rozpoczniemy o godzinie 18.00 Mszą Świętą a następnie będziemy mieli okazje zobaczyć, przygotowany przez dzieci i dorosłych scenariusz o objawieniach fatimskich. Przez te ostatnie miesiące poznawaliśmy historię tych objawień poprzez czytane teksty, wiersze i piosenki. Widzieliśmy też wyświetlane nam obrazy i poznawaliśmy bohaterów tamtych wydarzeń. W najbliższy piątek będzie okazja, aby zobaczyć Objawienia Matki Bożej Fatimskiej w formie teatralnej, gdzie aktorami wcielającymi się w tamte postacie są dzieci i starsi naszej parafii. Serdecznie zapraszam. Na pewno watro. Zachęcam, aby mimo wieczornej pory zabrać do kościoła dzieci. Obecność obowiązkowa klas: trzeciej, siódmej i ósmej.

5. W sobotę 14 października naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszam na Różaniec i Mszę Świętą w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii. Proszę, aby Nauczyciele i Wychowawcy poprowadzili modlitwę różańcową.

6. Gdyby ktoś chciał się w najbliższą sobotę wybrać do kina Marzenie w Tarnowie na film wyjątkowy, traktujący o handlu dziećmi , to jest taka możliwość dla naszego dekanatu i naszej parafii. Ksiądz Dziekan ma zarezerwowane 300 miejsc. Film ponoć rewelacyjny. Cena biletu 12 złotych, dojazd do kina na 15.30 na własny koszt. Zachęcam, aby się zgłasza do najbliższego wtorku. Przy zgłoszeniu opłacamy bilet, dlatego nie zgłaszajmy się telefonicznie.

7. W przyszłą niedzielę, 15 października, będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic oraz obchodów w naszej ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II. Proszę, aby zbiórkę do skarbonek przeprowadził nasz szkolny Caritas.

8. W tygodniu patronuje nam - w piątek 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.