Ogłoszenia parafialne 17.03.2024

1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.

2. Do świąt paschalnych pozostało coraz mniej czasu, już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy: W najbliższą sobotę 23 marca nasza przedświąteczna Spowiedź Święta w godzinach od 15.00 do 16.30 oraz od 17.15 do 18.00.W piątek Droga Krzyżowa w plenerze o godzinie 19.00. Wcześniej o 18.30 Msza Święta.

3. Dziś po południu o godzinie 15.00 zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Ponadto Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 17.00 oraz w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 10.00. Przed Msza Świętą w niedziele śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej.

4. Trwają wielkopostne akcje pomocowe CARITASU. W zakrystii są rozprowadzane wielkanocne baranki, a przy wyjściu wykonane ręcznie świąteczne kartki oraz wielkanocne pisanki. Zachęcam do nabycia.

5. We wtorek będziemy przeżywali uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego. U nas Msze Święte w tym dniu rano o godzinie 7.00 oraz wieczorem o godzinie 17.00. Szczególnie na Mszę wieczorną zapraszamy wszystkich mężczyzn, ojców, mężów i synów, a także solenizantki i solenizantów tego dnia, gdyż pragniemy się modlić w ich intencji, by ich Patron, Święty Józef, wypraszał im moc błogosławieństwa Bożego.

6. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa, rozpoczynająca Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na Mszy Świętej o godzinie 10.00. Przed Mszą pragniemy w miarę odpowiedniej pogody zorganizować procesję z palmami. Przygotujmy zatem mówiące o naszej wierze i przynależności do Chrystusa palmy. Organizujemy również konkurs na największą i najpiękniejszą palmę, którego rozstrzygnięcie nastąpi po Msze Świętej o godzinie 10.00.

7. W tych dniach na naszej stronie internetowej parafii umieścimy program celebracji wielkotygodniowych oraz plan adoracji w Wielki Czwartek, w Wielki Piątek oraz w Wielka Sobotę.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.

9. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne parafii.

10. Pan Bóg powołał do siebie + Józefa Malca oraz + Kazimierza Kutę.