Ogłoszenia parafialne 14.01.2024

1. Przeżywamy II Niedzielę w ciągu roku. Na kartach dzisiejszej Ewangelii widzimy Jezusa, który – jak poświadcza Św. Jan Chrzciciel - jest Barankiem, który gładzi grzechy świata. Pamiętajmy o tym zawsze, a zwłaszcza w czasie Mszy Świętej, gdy wypowiadamy słowa „ Oto Baranek Boży, który gładzi grzechy świata.” I nasza odpowiedź: „ Panie nie jestem godzien, abyś przyszedł do mnie, ale powiedz tylko Słowo, a będzie uzdrowiona dusza moja”. Msze Święte w dniu dzisiejszym o godzinie 7.00, 10.00 oraz po południu o 15.00.
  2. W tygodniu u nas we wtorek modlitwy do Świętego Antoniego, w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. wspomnimy też liturgicznie Św. Józefa Sebastiana Pelczara – biskupa. W sobotę przypada na naszą parafie kolejka w całodziennej diecezjalnej Adoracji Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Ze względu na to, że u nas mamy Jasełka i kościół w sobotę będzie niedostępny, przeniesiemy adorację na niedzielę. Ponieważ adorujemy razem z rektoratem Śmigno, ciągłość zostanie zachowana. My rozpoczniemy całość w niedziele Mszą Święta o godzinie 7.00 a zakończymy adoracja wspólnotową po Mszy Świętej o godzinie 11.00. Proszę, aby Adorację pomiędzy Mszami poprowadziły Róże Różańcowe. Po Mszy o godzinie 7.00 adorację poprowadzi Róża p. Marii Malec i p. Henryka Witka. Po Mszy o godzinie 9.00 Róża p. Bożeny Minorczyk i p. Marii Płaczek. Niech każdy znajdzie choćby chwilę czasu, aby przybyć tutaj do Jezusa ukrytego   w Najświętszym Sakramencie i podjąć adoracją prywatną.
  3. W środę 17 stycznia obchodzimy Dzień Judaizmu w kościele katolickim. Pamiętajmy w naszych modlitwach o narodzie izraelskim, z którym łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu  a przede wszystkim księga Pisma Świętego.
  4. Od czwartku 18 stycznia do czwartku 25 stycznia trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Pan Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo naszej wiary. Zachęcamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy z naszymi braćmi i siostrami wyznającymi wiarę w Pana Jezusa    w różnych miejscach i świątyniach naszej diecezji.
  5. Daru zdrowia i obfitości łask Bożych życzymy Jubilatom i Solenizantom obecnego tygodnia. Niech Bóg błogosławi a Matka Boża wyprasza potrzebne łaski.
  6. W przeszłą Niedzielę mamy zmieniony porządek Mszy Świętych (7.00, 9.00, 15.00), a to dlatego, że po południu na godzinę 16.30 chciałem Was zaprosić tutaj do kościoła na bożonarodzeniowe Jasełka przygotowane przez starszych i młodszych naszych parafian. Obecność obowiązkowa dzieci komunijnych, uczniów klasy siódmej oraz ósmej, jako kandydatów do bierzmowania. Serdecznie Wszystkich zapraszam.
  7. Bóg zapłać za odśnieżanie terenu parkingu wokół kościoła oraz na cmentarzu.
  8. W ostatnim czasie Pan Bóg powołał do siebie: + Adelę Jarek oraz + Józefa Kutę. Polecajmy ich nieśmiertelne dusze miłosiernemu Bogu: „Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…"