Ogłoszenia parafialne 7.08.2022

1. Przeżywamy XIX Niedzielę w ciągu roku. U nas Msze Święte o godzinie: 7.00, 10.00, 15.00. Trwają wakacje, czas wypoczynku, czas wyjazdów, czas górskich wędrówek, czas przebywania nad wodą. Wzmocnijmy i zregenerujmy nasze ciało, dbając tez i bezpieczeństwo. Zadbajmy też o naszą duszę, pamiętając o niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej, a także korzystając z Sakramentów.

2. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, u nas po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Natomiast po Mszach Świętych dopołudniowych, zmiana tajemnic różańcowych.

3. W tygodniu wspominamy w liturgii:

• poniedziałek 8 sierpnia - Św. Dominika, kapłana;
  • wtorek 9 sierpnia - Św. Teresy Benedykty od Krzyża ( Edyty Stein), dziewicy i męczennicy;
  • środa 10 sierpnia - Św. Wawrzyńca , diakona i męczennika;
  • czwartek 11 sierpnia - Św. Klary, dziewicy.

4. U nas w tygodniu w naszym kościele: we wtorek modlitwy do Św. Antoniego, w środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia i w sobotę, kolejne Nabożeństwo fatimskie.

5. Zapraszam w sposób szczególny na Nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy Msza Świętą o godzinie 19.30. Następnie przybliżymy sobie temat: Maryja daje nam Jezusa. Będą też na ten temat piosenki, wykonywane przez Grupę Muzyczną. Na zakończenie udamy się w miarę odpowiedniej pogody z procesją niosąc figurę Matki Bożej. Proszę więc, aby w tym miesiącu figurę Maryi ponieśli: 1 tajemnica – Członkowie róży p. Bogusława Dworaka, 2 tajemnica - Dziewczęca Służba Maryjna, 3 tajemnica pracownicy handlu; 4 tajemnica – Członkowie róży p. Danuty Ptak, 5 tajemnica osoby chętne. Zabierzmy lampiony, bo dzień już krótszy i na pewno się przydadzą.

6. Przed kościołem zbierane są w dniu dzisiejszym ofiary do puszek, na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za każdą ofiarę. Bóg zapłać za składane ostatnio ofiary, między innymi w pierwszy piątek miesiąca na misje a także ofiary składane przy zapalaniu świec wotywnych. Bóg zapłać za wszelkie prace wykonane w tym tygodniu dla dobra naszej parafialnej wspólnoty: dziękuje za koszenie trawy. Dziękuje za sprzątanie kościoła, i za wystrój kwiatami. Dziękuje za ofiarowane na dzisiejszą niedzielę i obecny tydzień kwiaty, które widzimy przy ołtarzu. Dziękuje za dbanie o porządek na naszym cmentarzu. Za wszystko dobro – Bóg zapłać.

7. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste czy rodzinne Uroczystości, Imieniny, Urodziny czy Jubileusze , składamy najserdeczniejsze życzenia, Bożego Błogosławieństwa, zdrowia oraz opieki Matki Najświętszej. Chcemy też pamiętać o osobach chorych, cierpiących czy samotnych. Niech Chrystus cierpiący i Matka Boża współcierpiąca będą Ich siłą.

ks. proboszcz