Ogłoszenia parafialne 24.07.2022

1. Przeżywamy XVII Niedzielę w ciągu roku. U nas Msze Święte o godzinie: 7.00 ; 10.00 ;15.00. Z racji przypadającego jutro w liturgii wspomnienia Św. Krzysztofa, u nas dzisiaj, po każdej Mszy Św. błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Ofiary składane przez kierowców przy wyjeździe z parkingu , przeznaczone są na zakup środków transportowych dla naszych misjonarzy.

2. W tygodniu wspominamy w liturgii:

• poniedziałek 25 lipca - Św. Jakuba Apostoła oraz Św. Krzysztofa, patrona kierowców;
  • wtorek 26 lipca - Św. Joachima i Annę, rodziców Matki Bożej, a dziadków Pana Jezusa;
  • w piątek 29 lipca - Św. Marty, Marii i Łazarza, bliskich przyjaciół Pana Jezusa (jak pamiętamy, Łazarza Jezus wskrzesił z martwych).

3. U nas w tygodniu w naszym kościele: we wtorek modlitwy do Św. Antoniego, w środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy. Na wspólną wakacyjną modlitwę.

4. Przebywajac na wakacyjnych urlopach, pamiętajmy o niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej, korzystajmy z Sakramentów świętych.

5. Bóg zapłać za składane tydzień temu - a i dzisiaj - ofiary z przeznaczeniem na Ubezpieczenie kościelnych obiektów oraz na zimowe ogrzewanie kościoła.

6. Do nabycia mamy Gościa Niedzielnego oraz Niedzielę. W zakrystii można nabyć reklamowany już wcześniej album ze świątyniami naszej diecezji. Jest również nasz kościół. Zachęcam do zakupu. Może to być piękny prezent na każdą właściwie okazję. Zostało tych albumów już niewiele. Można zabrać a zapłacić później.

7. Bóg zapłać za wszelkie prace wykonane w tym tygodniu dla dobra naszej parafialnej wspólnoty: dziękuje za koszenie trawy wokół kościoła i wycinanie zbędnych konarów z drzew wokół kościoła. Tu jesteśmy w połowie tej pracy, w tym tygodniu ją dokończymy. Dziękuje za sprzątanie kościoła, i za wystrój kwiatami. Dziękuje Jubilatom ostatniego czasu, za pozostawianie tych pięknych koszów z różami tutaj w kościele. Trwają prace przy schodach bocznych do naszego kościoła. W tygodniu mamy otwarte drzwi główne i boczne od strony zachodniej.

8. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje Uroczystości osobiste i rodzinne, Imieniny, Jubileusze , składamy najserdeczniejsze życzenia, Bożego Błogosławieństwa, zdrowia oraz opieki Matki Najświętszej. Chcemy też pamiętać o osobach chorych, cierpiących czy samotnych. Niech Chrystus cierpiący i Matka Boża współcierpiąca będą Ich siłą.

ks. proboszcz