Ogłoszenia parafialne 28.08.2022

1. Przeżywamy XXII Niedzielę w ciągu roku. U nas Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Msze Święte o godzinie: 7.00,11.00 oraz po południu o 15.00 Nieszpory, a następnie Msza Święta. Sumie odpustowej o godzinie 11.00 będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Andrzej Jasnos – Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

2. W tygodniu wspominamy w liturgii:

• poniedziałek 29 sierpnia - Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela;
  • czwartek 1 września -Dzień Modlitwy o Ochronę Stworzenia. To również 83 rocznica wybuchu II wojny światowej.
  • sobota 3 września – Św. Grzegorza Wielkiego papieża

3. U nas w tygodniu w naszym kościele: we wtorek modlitwy do Św. Antoniego, w środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy, w czwartek Mszą Św. o godzinie 8.00 rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy Nauczycieli i Wychowawców, Dzieci naszej Szkoły i Przedszkola, Pracowników Administracji oraz Rodziców. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. W przyszłą niedzielę po Mszach dopołudniowych zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca września. Bardzo proszę, aby dzieci Szkoły Podstawowej wyspowiadały się w najbliższą środę od godziny 17.00. Będzie to spowiedź i przed rozpoczęciem nowego Roku szkolnego i katechetycznego i przed pierwszym piątkiem. Rodziców prosimy, aby dopilnowali tej sprawy. Ponadto możliwość spowiedzi codziennie, pół godziny przed Mszą Świętą. Do naszych Chorych udamy się z posługą sakramentalną według tradycyjnego porządku. W pierwszy piątek mamy rano o 7.00, dodatkowa Mszę Świętą. W pierwszą sobotę przed Mszą Święta odmówimy część radosną Różańca Św. O poprowadzenie prosimy członkinie Róży p. Józefy Kurek.

6. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy przygotowali kościół na dzisiejszą uroczystość. Dziękuję za sprzątanie kościoła, za ofiarowane przez wczorajszych „ślubników” kwiaty. Dziękuję za koszenie trawy i wszelkie inne prace wykonane w mijającym tygodniu.

7. Do nabycia mamy Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzielę, oraz Misyjne Drogi. Zachęcam do zakupu. Gratisowo zabierzmy Dobre Nowiny.

8. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste czy rodzinne Uroczystości, Imieniny, Urodziny czy Jubileusze , składamy najserdeczniejsze życzenia, Bożego Błogosławieństwa, zdrowia oraz opieki Matki Najświętszej. Chcemy też pamiętać o osobach chorych, cierpiących czy samotnych. Niech Chrystus cierpiący i Matka Boża współcierpiąca będą Ich siłą.

9. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim Gościom przybyłym na naszą Uroczystość Odpustową. W sposób szczególny, dziękuję za obecność Kapłanom naszego dekanatu Tarnów Północ. Podziękowania składamy na ręce naszego Dziekana, ks. dr Pawła Górskiego – na co dzień proboszcza i kustosza parafii Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Po zakończonych Uroczystościach wszystkich Kapłanów zapraszamy na plebanię na odpustowy obiad.

10. Dzisiejsza Uroczystość to okazja do uzyskania odpustu pod zwykłymi – znanymi nam warunkami. Wspólnie odmówmy nakazane modlitwy: Ojcze nasz… Wierzę w Boga… oraz w intencjach papieża Franciszka: Chwała Ojcu…

ks. proboszcz