Ogłoszenia parafialne 11.09.2022

1. Przeżywamy XXIV Niedzielę w ciągu roku. Rozpoczyna ona Tydzień Wychowania w kościele w Polsce. U nas Msze Święte o godzinie: 7.00,10.00 oraz po południu o 15.00. W naszej kaplicy cmentarnej Msza Święta pogrzebowa + Józefem Szatko, pełniącym przez długie lata posługę grabarza na naszym parafialnym cmentarzu. Msza Święta rozpocznie się o godzinie 11.30, natomiast o 11.00 Różaniec.

2. W najbliższy wtorek 13 września zapraszam na kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 19.00. W miarę odpowiedniej pogody będzie procesja z figura Matki Bożej Fatimskiej wokół naszego kościoła wraz z modlitwa różańcową. Zapraszam serdecznie do wspólnej modlitwy. Zabierzmy lampiony.

3. Przypominam o tygodniowym Odpuście w parafii katedralnej w Tarnowie, jak również o rozpoczynającym się wkrótce Odpuście w Limanowej. Programy odpustów wywieszone są w gablotach ogłoszeń. Natomiast w Zaczarniu dzisiaj Odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej, połączony z Wizytacją, którą w naszym Dekanacie przeprowadza ks. biskup Artur Ważny. Wizytacja naszego dekanatu trwa już od dłuższego czasu. Zakończenie 9 października, tutaj u nas w Starych Żukowicach.

3. W tygodniu w naszym kościele: we wtorek Nabożeństwo Fatimskie (nie ma rano Mszy Świętej), w środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zachęcam do wspólnej modlitwy. Na Nabożeństwie fatimskim obowiązkowo kl. VII.

4. Bóg zapłać za wszelkie prace - zwłaszcza porządkowe - wykonane w mijającym tygodniu. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiatową dekorację.

6. Do nabycia mamy Gościa Niedzielnego, Małego, Niedzielę. Gratisowo zabierzmy do naszych domów prasę misyjną ze stolika przy wyjściu głównym. Sa tez folderki poruszające temat Adopcji. Zachęcam, aby poczytać.

7. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste czy rodzinne Uroczystości, Imieniny, Urodziny czy Jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia, Bożego Błogosławieństwa, zdrowia oraz opieki Matki Najświętszej. Pamiętać też w modlitwie o osobach chorych, cierpiących czy samotnych.

8. Pomódlmy się za zmarłego + Józefa Szatko – Dobry Jezu a nasz Panie…

ks. proboszcz