Ogłoszenia parafialne 7.04.2024

1. Dzisiejsza niedziela ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego… O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Od ponad dziesięciu lat tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni… Przy tej okazji - zapraszamy też wszystkich chętnych do zaangażowania się w działalność naszego parafialnego CARITASU, jak również Caritasu Szkolnego. Działającemu obecnie bardzo aktywnie zespołowi Caritas składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać za zaangażowanie i poświęcany czas, 2. Dzisiejsza niedziela jest też pierwszą niedzielą miesiąca a wiec adoracyjną. W czasie dzisiejszej adoracji odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz ponowimy Akt oddania świata Bożemu Miłosierdziu. Po Mszach dopołudniowych – zmiana tajemnic różańcowych. W tym miesiącu modlimy się na różańcu w intencji naszej Ojczyzny oraz o pokój w świecie, zwłaszcza na Ukrainie i ziemi Świętej

3. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie wielkich dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej, jutro przypada przeniesiona z 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas wieczornej Eucharystii będzie można zaangażować się w Dzieło Adopcji przez zobowiązanie, że podejmie się przez dziewięć miesięczne modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców.

4. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy Tydzień Biblijny. W tym szczególnym Tygodniu, ale nie tylko, zachęcać będziemy wszystkich Parafian czytania Pisma Świętego.

5. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim Parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać nasze serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach…

6. Wszelkie podziękowania dotyczące ostatnio przeżytych Świąt Wielkanocnych będą wypowiedziane za tydzień.

7. Podziękowanie za wszelkie wykonane w mijającym tygodniu prace: prace porządkowe, koszenie trawy oraz wykonanie krawężników wokół parkingowych drzew oraz usunięcie części kostki, podnoszonej przez korzenie drzew. W to miejsce będzie w tym tygodniu naniesiony – nasypany dekoracyjny biały kamień.

8. W sobotę 21 kwietnia zapraszamy do prac porządkowych przy kościele parafian z rejonu kolędowego od p. Krzysztofa Drwala, domy przy autostradzie oraz Stronę Północną parafii do p. Kocołów włącznie. Prosimy zabrać grabie i miotły oraz ciągnik.

9. W środę obowiązkowa obecność uczniów klasy VII na wieczornej Nowennie i Mszy Świętej.

10. W ostatni czwartek 4 kwietnia ks. biskup Leszek Leszkiewicz udzielił Sakramentu Bierzmowania uczniom klasy VIII. Pamiętajmy w modlitwie o nowo Bierzmowanych.