Ogłoszenia parafialne 1.10.2023

1. Dziś pierwsza niedziela października. U nas Msze Święte o godzinie 7.00, 10.00 oraz po południu o 15.00. Uroczystości Odpustowe – ku czci Matki Bożej Różańcowej - przeżywa dzisiaj parafia Lisia Góra. Suma o godzinie 11.00. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” .

2. Nasza wspólnota parafialna rozpoczyna dzisiaj czas Misji Świętych. Jeszcze raz zachęcam Wszystkich do uczestnictwa we Mszach Świętych i innych misyjnych Nabożeństwach. Ojcowie prowadzący będą nam na bieżąco przypominać program misji.

3. Wiemy, że niedziela jest ważniejsza od liturgicznych wspomnień. Jednak dzisiaj 1 października przypomnijmy postać Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, która jest patronką misji katolickich, w całym Kościele obchodzimy Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. W osobistych modlitwach pamiętajmy o wielkiej rzeszy sióstr zakonnych, które całkowicie poświęciły się nie tylko głoszeniu Chrystusowej Ewangelii w różnych zakątkach świata, ale zajmują się także krzewieniem kultury, wychowują młode pokolenia i w pokorze służą pomocą najsłabszym, bezbronnym i zagubionym.

4. Jutro - 2 października - wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. To liturgiczne wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest bronić nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak by było to możliwe, musimy być uważni na jego natchnienia. Nie zapominajmy również każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika.

5. W środę 4 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu (1182-1226), ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła po dzień dzisiejszy. To imię nosi również Ojciec Święty Franciszek, zatem świętujemy jego imieniny. Otoczmy go z tej okazji serdeczną modlitwą

6. W czwartek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Święty Jan Paweł II zwykł ją nazywać „iskrą Bożego miłosierdzia”, która wyszła z Polski. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla samych siebie i dla całego świata.

7. W sobotę 7 października przeżyjemy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W tym dniu nasza modlitwa różańcowa na pewno będzie miała wyjątkowy charakter. W Bochni – w naszym diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej - rozpoczynają się tygodniowe Uroczystości Odpustowe

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru miłosierdzia Bożego możemy korzystać zawsze, a zwłaszcza podczas Misji Świętych.

9. Bóg zapłać za wszelkie prace wykonane w mijającym tygodniu dla dobra naszej parafialnej wspólnoty. W sposób szczególny dziękuję tym osobom, które pomogły mi przygotować wystrój kościoła i październikową dekorację. Bóg zapłać.

10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste czy rodzinne Uroczystości, Imieniny, Urodziny czy Jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia, Bożego Błogosławieństwa, zdrowia oraz opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów . Jesteśmy w modlitwie z chorymi, starszymi i samotnymi w naszej parafii. W ich intencji będzie w piątek o godzinie 11.00 sprawowana Msza Święta Misyjna.

11. Do nabycia mamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedziela. Są również dwa dodatki do nabywanych przez nas czasopism. Gratisowo zabierzmy dodatek w formie broszurki. Natomiast mamy pięknie wydany – płatny dodatek do Niedzieli w kwocie 15 złotych. Kogo stać– naprawdę warto nabyć. Jest kilka egzemplarzy. Dużo tam bardzo ciekawych informacji.

12. Prawdopodobnie we wtorek – na trasie naszej Misyjnej Drogi Krzyżowej – postawimy okolicznościowe krzyże. Proszę zwróćcie uwagę na ich „bezpieczeństwo” . Zaraz po Nabożeństwie Drogi Krzyżowej zostaną one zabrane.