Ogłoszenia parafialne 15.01.2023

1. Przeżywamy II Niedzielę w ciągu roku. Na kartach dzisiejszej Ewangelii widzimy Jezusa, który – jak poświadcza Św. Jan Chrzciciel - jest Barankiem, który gładzi grzechy świata. Pamiętajmy o tym zawsze, a zwłaszcza w czasie Mszy Świętej, gdy wypowiadamy słowa „ Oto Baranek Boży, który gładzi grzechy świata.” I nasza odpowiedź: „ Panie nie jestem godzien, abyś przyszedł do mnie, ale powiedz tylko Słowo, a będzie uzdrowiona dusza moja”. Msze Święte w dniu dzisiejszym o godzinie 7.00, 10.00 oraz po południu o 15.00.
  2. W tygodniu u nas we wtorek modlitwy do Świętego Antoniego, w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek przypada na naszą parafie kolejka w całodziennej diecezjalnej Adoracji Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Całość rozpoczniemy Mszą Święta o godzinie 7.00 a zakończymy Nieszporami i Mszą Świętą o godzinie 17.00. Adoracje w ciągu dnia poprowadzą przede wszystkim Róże Różańcowe. Całościowy grafik adoracji mamy umieszczony w gablotach parafialnych, jak również jest on na stronie internetowej. Niech każdy znajdzie choćby chwilę czasu, aby przybyć tutaj do Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie i podjąć adoracją.
  3. Jutro obchodzimy Dzień Judaizmu w kościele katolickim. Pamiętajmy w naszych modlitwach o narodzie izraelskim, z którym łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu a przede wszystkim księga Pisma Świętego.
  4. Od wtorku 18 stycznia do wtorku 25 stycznia trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Pan Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo naszej wiary. Zachęcamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy z naszymi braćmi i siostrami wyznającymi wiarę w Pana Jezusa w różnych miejscach i świątyniach naszej diecezji.
  5. W tym tygodniu patronują nam:
  • 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski, który z wielką gorliwością i troską realizował program podniesienia wiedzy, wiary i ducha wśród wiernych i duchowieństwa swojej diecezji; jest założycielem Zgromadzenia Sióstr Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego;
  • 21 I – św. Agnieszka, która, według tradycji poniosła śmierć w 12. roku życia; opiewana w hymnach i traktatach św. Ambrożego jako gotowa i dojrzała do męki i do zwycięstwa.
  1. Daru zdrowia i obfitości łask Bożych życzymy Jubilatom i Solenizantom obecnego tygodnia. Niech Bóg błogosławi a Matka Boża wyprasza potrzebne łaski.
  2. Plan kolędy na najbliższy tydzień znajdziemy w aktualnościach strony parafialnej.
  3. W ostatnim czasie Pan Bóg powołał do siebie : + Leona Pytel oraz + Marię Kuta. Polecajmy ich nieśmiertelne dusze miłosiernemu Bogu: „Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”…