Ogłoszenia parafialne 31.03.2024

1. Przedłużamy radość z faktu, że Jezus zmartwychwstał, żyje i działa pośród nas. On pragnie z nami się spotykać, napełniać swoją obecnością, pokrzepiać nasze serca i napełniać odwagą do apostołowania – do głoszenia prawdy o Jego zmartwychwstaniu. Także Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II przypomina o tej prawdzie w kierowanym do nas słowie. My zaś pragniemy z całego serca podziękować za składane ofiary, które przeznaczymy na katolickie uczelnie i szkoły w naszej ojczyźnie.

2. Mimo że tylko dzień dzisiejszy jest dniem wolnym od pracy, postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ! PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ i przez dni oktawy nim się pozdrawiajmy. Postarajmy się również i w kolejne dni przybyć na Eucharystię. Codziennie będziemy śpiewać hymn uwielbienia „Chwała na wysokości Bogu” i w modlitwie eucharystycznej usłyszymy, że „obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”.

Z racji oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Najbliższy czwartek, piątek i sobota to: czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W te dni zapraszamy do kościoła do wspólnej modlitwy: w czwartek w intencji powołań do służby Bożej, w piątek do Najświętszego Serca Jezusowego w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata, w sobotę – na wynagradzający różaniec. Do naszych Chorych udamy się według tradycyjnego porządku.

4. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczyna się w naszej ojczyźnie Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta jest trwająca od Wielkiego Piątku Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Wspólnie ją odprawiamy wraz z odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia przed każdą/wieczorną Mszą Świętą. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na cele naszego diecezjalnego Caritas.

5. Wszystkim Parafianom i Gościom świętującym w naszej wspólnocie te najważniejsze święta jeszcze raz życzymy obfitości Bożych darów i Bożej łaski: pięknych, radosnych i błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

ks. Stanisław