Ogłoszenia parafialne 3.09.2023

1. Przeżywamy XXII Niedzielę w ciągu roku. U nas Msze Święte o godzinie: 7.00, 10.00 oraz po południu o 15.00. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca września po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszach Świętych dopołudniowych zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiaj Uroczystości odpustowe kum czci Matki Bożej Bolesnej w parafii Zaczarnie. Suma odpustowa o godzinie 11.00.

2. U nas w tygodniu: jutro o godzinie 8.00 uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie nowego Roku szkolnego i katechetycznego (Zapraszamy Nauczycieli i Wychowawców, Dzieci naszej Szkoły i Przedszkola, Pracowników Administracji oraz Rodziców), we wtorek modlitwy do Świętego Antoniego, w środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu również Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – głównej Patronki naszej tarnowskiej diecezji. W przyszłą niedzielę na Mszach Świętych Gościc będziemy znanego nam (ponieważ mnie tutaj na wakacjach zastępował) Łukasza Kalisza - Redemptorystę, który wprowadzi nas w czas Misji Świętych, które przeżywać będziemy w naszej parafii w dniach od 1 – 8 października . Wcześniej każda rodzina naszej parafii otrzyma zaproszenie i program misji. Ale o tym powie nam za tydzień ojciec Łukasz.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek września. Modlić się będziemy o nowe i święte powołania do służby Bożej w kościele, dziękując jednocześnie Chrystusowi za Sakramenty Eucharystii i Kapłaństwa.

4. Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy w kościele w Polsce Tydzień Wychowania oraz Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież oraz Wychowawców.

5. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób - czy to poprzez pracę, czy poprzez obecność – przyczynili się do tego, abyśmy parafialny Odpust przeżyli w atmosferze radości ale również w atmosferze modlitwy i uwielbienia Boga oraz Matki Bożej Częstochowskiej. W sposób szczególny dziękuje właścicielom kwiaciarni Róża ze Starych Żukowic za pokrycie połowy kosztów związanych z dekoracja kwiatową. Bóg zapłać! Dziękuje serdecznie za ofiary, jakie składaliście w ostatnim czasie: na ubezpieczenie i zimowe ogrzewanie kościoła, ofiary z odpustu, ofiary z pierwszego piątku czy ofiary składane przy zapalenie świeczki wotywnej. Dziękuję za prace wykonane w ostatnim tygodniu dla dobra naszej wspólnoty. Za bieżące dbanie o nasz cmentarz. Za wywóz śmieci z kontenera. Za sprzątanie kościoła, za pomoc przy zmianie obrusów, za bieżące dekoracje kwiatowe. Serdecznie dziękuje osobom (panie z rejonu dożynkowego) za wyplewienie na czas odpustu kostki od strony północnej koło magazynu.

Przy okazji prośba, aby samochodami nie zastawiać bramy wjazdowej na plac kościelny. Już były sytuacje, kiedy pogotowie potrzebowało wjechać pod kościół. Musimy być na takie sytuacje przygotowani. Są oznaczenia – przestrzegajmy.

6. Do nabycia mamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę oraz są kalendarze misyjne w cenie 5 złotych. Zachęcam do zakupu. Gratisowo zabierzmy prasę misyjną i inne czasopisma. Na przyszła niedzielę powinny dotrzeć Kalendarze Rolników. Nie znamy niestety ceny. (pewno – sprawdzając w Internecie - ok. 30 zł.)

7. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste czy rodzinne Uroczystości, Imieniny, Urodziny czy Jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia, Bożego Błogosławieństwa, zdrowia oraz opieki Matki Najświętszej. Chcemy też pamiętać o osobach chorych, cierpiących czy samotnych. Niech Chrystus cierpiący i Matka Boża współcierpiąca będą Ich siłą.

ks. proboszcz