Ogłoszenia parafialne 15.05.2022

V NIEDZIELA OKRESU WIELKANOCNEGO

1. Przeżywamy dzisiaj V Niedzielę Wielkanocy. Trwając przez te dni w radości wielkanocnego poranka, wpatrując się jednocześnie Tę, która zawsze była blisko swojego Syna, jako Współodkupicielka.

2. W parafii Matki Bożej Fatimskiej dobiega końca Tygodniowy Odpust ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Suma Odpustowa o godzinie 11.00.

3. W naszej parafii dzieci klasy czwartej, przeżywają Rocznice swojej Pierwszej Komunii Świętej. Uroczysta Msza Święta o godzinie 11.00. Z racji Rocznicy, mamy zmieniony porządek Mszy Świętych.

4.Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową i Orędowniczką. Każdego wieczoru o godz: 18.00 Msza Święta a następnie Nabożeństwo Majowe.

5. Jutro swoje Imieniny obchodzi nasz ksiądz Biskup Ordynariusz Andrzej Jeż. Pamiętajmy w modlitwie o pasterzu naszej diecezji.

6. Do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Można się zapisywać na album o kościołach naszej diecezji, w tym i o naszym kościele.

7. W tym tygodniu patronują nam:

• 16 V – św. Andrzej Bobola, jezuicki kapłan, wspaniały duszpasterz, gorliwy kaznodzieja i spowiednik, którego życie jaśniało blaskiem prawdziwej wiary, dla której złożył swoje życie w ofierze;
  • 18.V – Św. Stanisław Papczyński, kapłan

8. W najbliższą sobotę odbędzie się w naszej parafii Diecezjalna Majówka Nauczycieli i Wychowawców. W programie : prezentacja naszej parafii, montaż słowno – muzyczny, Nabożeństwo Majowe, Msza Święta pod przewodnictwem ks. dra Andrzeja Jasnosa Diecezjalnego Duszpasterza Nauczycieli i Wychowawców oraz spotkanie integracyjne. Zapraszam więc w sposób szczególny wszystkich naszych Nauczycieli i czynnych zawodowo i Emerytów na wspomniane spotkanie. Zapraszam tych Wszystkich, którzy na co dzień podejmują pracę, jako Wychowawcy, jako Pracownicy Oświaty, Pedagodzy itp…

9. Życzenia zdrowia, obfitości Bożych darów i łask przekazujemy Solenizantom i Jubilatom tygodnia. Niech Matka Najświętsza wstawia się u Boga i wyprasza potrzebne łaski.

10. Trwają prace przy schodach od strony północnej. W renowacji mamy krzyż misyjny. Od jutra ruszają prace przy malowaniu dachu na naszej plebanii. Dlatego – Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne.

11. Bóg zapłać za wszelkie prace wykonane dla dobra naszej Wspólnoty.

ks. Stanisław Kita