Ogłoszenia parafialne 19.02.2023

1. Przeżywamy w kalendarzu liturgicznym VII Niedzielę Zwykłą. Rozpoczyna ona w kościele 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą przez te dni ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nieszczęściem oraz ich rodziny, które z powodu pijaństwa swoich bliskich autentycznie cierpią.

2. U nas Msze Święte o godz. 7.00, 10.00 oraz po południu adoracja, a następnie Msza Święta 15.00. Trwa Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Dzisiaj po porannej Mszy Świętej do godziny 8.40 adorację poprowadzi Szkolny Oddział Caritas wraz z Opiekunem. Następnie adoracja prywatna. Od godziny 9.25 do 10.00 adorują kandydaci do bierzmowania. Przy tej okazji dziękuję wszystkim, którzy adoracje przez te 3 niedziele poprowadzili, oraz tym którzy wzięli w niej udział.

3. W najbliższą środę jest Popielec, który rozpocznie w kościele czas Wielkiego Postu i wielkopostnych nabożeństw. I tak: W niedziele przed Mszą Świętą o godzinie 7.00 śpiewać będziemy Godzinki o Męce Pańskiej, natomiast o godzinie 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W piątki Wielkiego Postu o godzinie 17.00 oraz w Niedzielę po Mszy Św. o godzinie 10.00 - Droga Krzyżowa. Bardzo proszę, aby osoby podejmujące trud prowadzenia tego Nabożeństwa w niedziele pamiętały o tym również w czasie tegorocznego postu. Proszę też o potwierdzenie prowadzenia. W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły i abstynencja. Nie jemy mięsa, jemy trzy razy dziennie. Dwa razy lekko i raz do syta. Na Mszach Świętych obrzęd posypania głów popiołem, który mamy ze spalonych palm z niedzieli palmowej z roku 2022. W Popielec rozpoczynają się tzw. kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, które zakończymy w I Niedziele Wielkiego Postu.

4. Paczki dla mieszkańców Ukrainy należy odwieźć do parafii Dobrego Pasterza w najbliższą sobotę, tj. 25 lutego w godzinach od 10.00 do 12.00. Przy tej okazji dziękuję wszystkim zaangażowanym w tę akcję charytatywną. Również "Bóg zapłać" za ofiary składane na potrzeby poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji. Ks. biskup Stanisław Salaterski, kieruje do nas nową prośbę w związku z poszkodowanymi przez wojnę na Ukrainie. W zwiazku z nim proszę nasz parafialny Caritas na spotkanie w piątek na godzinę 18.30. Najpierw zgromadzimy się w kościele, a następnie przejdziemy do salki katechetycznej, aby dopracować szczegóły zbiórki.
Bóg zapłać za ofiary, jakie składacie dzisiaj, czy wpłacacie na konto parafii, z racji trzeciej niedzieli miesiąca. Naszymi ofiarami wspieramy też w dniu dzisiejszym Seminarium Duchowne w Tarnowie. Za wszelkie dobro niech Wam Bóg wynagradza.

5. Ze stolików zabierzmy prasę katolicką w tradycyjnych cenach, jak również chętni niech zabiorą folderek odnośnie odpisu 1% podatku na cele tarnowskiego Caritas.

6. W najbliższą środę na godzinę 17.00 zapraszam na modlitwę do kościoła a następnie na spotkanie samych Rodziców tegorocznych dzieci komunijnych.

7. Od dzisiaj czynne jest wejście do kościoła od strony zachodniej. Oczekujemy na komplet barierek do wszystkich bocznych wejść, dlatego prosimy o uwagę i bezpieczeństwo przy korzystaniu z tych wejść. Poprawiono również wszystkie zamki w drzwiach i wymieniono wkładki na klucze. Prosimy – wchodząc i wychodząc – o delikatne zamykanie drzwi. Dekoracje na Wielki Post wykonamy na najbliższą niedzielę. Dużo nam w tym przeszkadza obecna pogoda, ale będzie dobrze. Trzeba trochę cierpliwości.

8. Dziękuje za wszystkie prace wykonane w mijającym tygodniu dla dobra naszej parafialnej wspólnoty. W sposób szczególny dziękuje p. Tomkowi. Dziękuję też za sprzątanie świątyni. Oczekujemy na rachunki za ostatnie dwa miesiące korzystania z ogrzewania gazem. Jak przyślą, poinformuję Was ile mamy do zapłaty.

9. Na październik planujemy misje święte. Zazwyczaj już wtedy nie organizuje się rekolekcji wielkopostnych, ale po konsultacjach wychodzi, że jednak, w jakiejś tam formie, te rekolekcje zorganizujemy w środę, czwartek, piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową.

10. Gdyby ktoś - indywidualnie czy z grupą - chciał poprowadzić piątkowe Drogi Krzyżowe, to proszę się zgłaszać. Po Mszy Świętej zapraszam do zakrystii tych, którzy z różnych powodów nie zdążyli jeszcze odebrać pamiątkowej ikony z poświęcenia nowego domy w czasie ostatniej kolędy.