Ogłoszenia parafialne 14.08.2022

1. Przeżywamy XX Niedzielę w ciągu roku. U nas Msze Święte o godzinie: 7.00, 10.00 i 15.00.

2. W tygodniu wspominamy w liturgii:

• poniedziałek 15 sierpnia - Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny;
  • środa 17 sierpnia - Św. Jacka, kapłana;
  • sobota 20 sierpnia - Św. Bernarda, opata i doktora kościoła.

3. Jutro w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przeżywać będziemy w naszej parafii tegoroczne Dożynki. Msze Święte w tym dniu według porządku świątecznego, a więc o godzinie: 7.00; 9.00 oraz 11.00. Msza Święta o godzinie 11.00 jest Dożynkową i dziękczynną za tegoroczne zbiory. Na każdej Mszy Świętej będziemy błogosławić zioła i kwiaty. 15 sierpnia to również kolejna rocznica tzw. Cudu nad Wisłą z roku 1920 (102 rocznica). Jest piękny film o tym tytule. Zachęcam, aby obejrzeć.

4. Dzisiaj Uroczystości Odpustowe w parafii Brzozówka. Suma o godzinie 11.00.

5. U nas w tygodniu w naszym kościele: we wtorek modlitwy do Św. Antoniego, w środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zachęcam do wspólnej modlitwy.

6. Dziękuję za ofiary zbierane tydzień temu do puszek, na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za wszelkie prace wykonane w tym tygodniu dla dobra naszej parafialnej wspólnoty: W sposób szczególny dziękuje za prace porządkowe przed Dożynkami. Mam na myśli wystrój kościoła, koszenie trawy, plewienie chodnika wokół kościoła, parkingu. Dziękuje za sprzątanie kościoła, i za wystrój – dekoracje kwiatami. Dziękuję za ofiarowane kwiaty, po wczorajszej Mszy Św. ślubnej. Dziękuje tym, którzy byli obecni na wczorajszym Nabożeństwie fatimskim i tym, którzy się w nie bezpośrednio zaangażowali, a wiec Grupie Muzycznej, niosącym Figurę Matki Bożej Fatimskiej, pomagającym w czytaniu tekstów. Dziękuje za przygotowanie prezentacji. Dziękuje za wypożyczenie rzutnika. Za wszystko dobro – Bóg zapłać.

7. Do nabycia mamy Gościa Niedzielnego oraz Niedzielę. Zachęcam do zakupu.

8. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste czy rodzinne Uroczystości, Imieniny, Urodziny czy Jubileusze , składamy najserdeczniejsze życzenia, Bożego Błogosławieństwa, zdrowia oraz opieki Matki Najświętszej. Chcemy też pamiętać o osobach chorych, cierpiących czy samotnych. Niech Chrystus cierpiący i Matka Boża współcierpiąca będą Ich siłą.

ks. proboszcz