Ogłoszenia parafialne 28.04.2024

1. Przeżywamy 5. niedzielę Wielkanocy. Msze Święte o godzinie 7.00, 10.00 oraz po południu o godz: 15.00. Dzisiaj Uroczystości odpustowe ku czci Św. Wojciecha w parafii Lisia Góra. Suma odpustowa o godzinie 11.00.

2. Alegoria o winnym krzewie przypomina, jak ważne dla Jezusowego ucznia jest trwanie w zjednoczeniu ze swoim Mistrzem. Pamiętajmy o tym zawsze i wszędzie i nie zapominajmy nigdy o codziennej modlitwie i coniedzielnej Eucharystii, bo stąd czerpiemy siłę do pięknego i uczciwego życia.

3. Dzisiejsza ostatnia niedziela kwietnia jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Modlitw za kierowców nigdy za dużo. Módlmy się dzisiaj, módlmy się jutro, ale w naszej wspólnocie - trzymając się tutejszej tradycji - modlić się będziemy w lipcu, gdy wspominać będziemy Św. Krzysztofa – patrona kierowców. Niech nasza wspólna modlitwa za kierowców owocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży.

4. Jutro zapraszamy do modlitwy w intencji Europy w dniu święta jej patronki, Świętej Katarzyny Sieneńskiej. Naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, w przypadający tego dnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.

5. W środę rozpoczynamy piękny miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia przed wieczorną Mszą Świętą będziemy odprawiali nabożeństwa majowe. Wyjątek będzie stanowił Biały tydzień dzieci komunijnych, kiedy najpierw będzie Msza Święta (do 10 maja) a potem wyśpiewamy majówkę. Zapraszamy również w majowe wieczory na godz. 21.00 na modlitwę maryjną – na Apel Jasnogórski, którą odmawiać będziemy przed figurą Matki Bożej przy naszym kościele parafialnym. W tym dniu również przypada wspomnienie Św. Józefa Rzemieślnika, zatem w czasie Mszy Św. i nabożeństwa majowego będziemy się modlić za wszystkich pracujących i tych, którzy pracy poszukują.

6. W piątek, 3 maja, obchodzimy szczególną Uroczystość – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą. Msze będą odprawione o godz 7.00, 11.00. oraz po południu o godzinie 15. 00. W tym dniu modlimy się w intencji naszej umiłowanej ojczyzny, modlimy się za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W czasie nabożeństwa majowego odnowimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, bo 3 maja to również pierwszy piątek miesiąca, ale nie celebruje się z racji Uroczystości maryjnej, Mszy Św. o Sercu Pana Jezusa. W tym dniu dzieci klasy trzeciej – na Mszy Świętej o godzinie 11.00 - przeżywać będą swoją pierwszą Komunię Świętą. Bardzo wiec proszę, aby ci, których ta Uroczystość nie dotyczy , zechcieli uczestniczyć we Mszy Św. o godzinie 7.00 lub 15.00. Msze o 11.00 pozostawmy dzieciom pierwszokomunijnym oraz ich najbliższym.

7. W poprzedzający czwartek przeżywać będziemy Dzień Polonii i Dzień Flagi; w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej ojczyźnie. Z racji pierwszego czwartku miesiąca módlmy się również o powołania do służby Bożej. Wspólnie te intencje powierzymy w czasie wieczornej modlitwy maryjnej.

8. W sobotę przypada wspomnienie Świętego Floriana, męczennika, patrona strażaków. To także pierwsza sobota miesiąca. Proszę, aby modlitwę różańcową, przed Mszą Św. o godzinie 7.00, poprowadziły Członkinie Róży p. M. Malec, natomiast przed Mszą Św. wieczorną różaniec niech poprowadzą Członkinie Róży p. M. Płaczek. Po Mszy wieczornej odprawimy nabożeństwo majowe, powierzając w nim naszych strażaków i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych. Również Msza Święta w intencji Strażaków. Całość zakończymy Apelem Jasnogórskim.

9. W piątek po Mszy Świętej o godzinie 7.00, odwiedzę chorych i starszych Parafian z pierwszopiątkową Komunią Świętą.

10. Próba dla dzieci komunijnych jutro i w środę o godzinie 16.30. Spowiedź dla nich w czwartek od godziny 16.00. Próba dla uczniów przeżywających Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, w sobotę po wieczornym Nabożeństwie.

11. Podziękowanie za prace wykonane w mijającym tygodniu osobom, które zaangażowały się i pomogły. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za koszenie trawy. Bóg zapłać panu grabarzowi za prace porządkowe przy cmentarzu i za dbanie o to święte miejsce. Bóg zapłać Prezesowi Polmarku Tarnów, p. Markowi Rzepka, za przekazanie dla naszej parafii kompletu żarówek do głównych reflektorów w naszej świątyni. Dziękuje naszej parafiance p. Annie Troczek za pomoc inicjatywę i koordynację tej sprawy.

12. Na przyszłą sobotę zapraszam do pomocy ze strony północnej od p. Kutów (skrzyżowanie do p. Krzemińskich. Będą prace porządkowe oraz wycinka dzikich drzew i krzewów. Szczególnie zapraszam mężczyzn. Prośba o zabranie narzędzi. W razie deszczy prace będą przełożone.

13. Obowiązek dostarczenia do kancelarii świadectwa z nauki i uczestnictwa w katechezie dla uczniów szkól średnich.

14. Od nowego roku szkolnego, a więc od września 2024 r. Pierwsza Komunia Święta uczniów klasy trzeciej w parafii do której przynależą, bez względu do jakiej szkoły na co dzień uczęszczają. Proszę, aby rodzice wzięli to już pod uwagę, organizując Pierwszą Komunię Św. swojego dziecka.

15. Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy Solenizantów i Jubilatów nowego tygodnia.

ks. Stanisław Kita

193990