ZAKOŃCZENIE OKTAWY BOŻEGO CIAŁA

W czwartek 15 czerwca zakończyła się Oktawa Bożego Ciała, czyli okres ośmiu dni szczególnej łaski, podczas których po Mszy Świętej odbywały się procesje wokół naszego kościoła z Najświętszym Sakramentem.

Parafianie wraz z kapłanem prosili Boga, aby otaczał swoja opieką łąki, pola, lasy i pozwolił im wydać obfite zbiory. Oprócz święcenia wianków z ziół i kwiatów, szczególnym ceremoniałem w naszych polskich świątyniach jest błogosławieństwo małych dzieci.

Tak więc i nasz kościół wypełnił się najmłodszymi, często także niemowlętami, by i na nich spłynęło błogosławieństwo Boże. Wszak sam Pan Jezus mówił: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im, do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego”.

Niektóre z dzieci były jeszcze na procesji w dniu następnym. Kiedy przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nagrodą było kapłańskie błogosławieństwo oraz słodycze. Zobaczmy jak to wygląda na pamiątkowych zdjęciach...

192179