Sakrament Bierzmowania

7 czerwca w parafii Matki Bożej z Guadalupe w Nowej Jastrząbce miała miejsca piękna uroczystość: młodzież z parafii Nowa Jastrząbka oraz parafii Stare Żukowice przystąpiła do sakramentu Bierzmowania.

O godzinie 14:30 młodzież wraz z rodzicami i świadkami Bierzmowania zaczęła się gromadzić w kościele. Ostatnie próby i ... czas rozpocząć Uroczystość! Tak się też stało. Pół godziny później uroczystą procesją wejścia rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył ks. Biskup Stanisław Salaterski (księdza Bpa dobrze znamy, bo wizytował nasza parafię i był u nas w czasie peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego). Po przywitaniu Gościa przez księdza proboszcza, przedstawiciele rodziców poprosili o udzielenie sakramentu bierzmowania zgromadzonej młodzieży. To samo po Ewangelii uczynił  ks. proboszcz parafii Nowa Jastrząbka - ks. Stanisław Łątka, zapewniając o rzetelnym przygotowaniu młodych do przyjęcia tego sakramentu, a także sami kandydaci.

Podczas homilii ks. biskup zachęcał do pewnej i silnej wiary w moc Bożego działania w sakramencie bierzmowania. Prosił młodzież, aby z wiarą w sercu przystąpiła do sakramentu, podkreślając, że otwarte przyjęcie Bożego Ducha zależy od każdego z nich. Życzył młodzieży, aby Dary Ducha Świętego, które otrzymają, towarzyszyły im przez całe życie, aby „przeżyli swoje życie pięknie, a nie byle jak”.  Ksiądz biskup zwrócił się także do rodziców i wszystkich bliskich, którzy towarzyszyli kandydatom - podkreślił jak ważne jest wspieranie młodych ludzi, być zawsze blisko nich i  własnym życiem dawać im przykład żywej wiary. Po homilii Jego Ekscelencja, wyciągając nad młodymi ręce, odmówił modlitwę o wylanie Ducha Świętego na kandydatów, po czym nastąpił właściwy obrzęd sakramentu - namaścił czoła dziewcząt i chłopców. Naszych kandydatów było 19.

W dalszej części Mszy Św., w procesji z darami młodzież przyniosła świecę, kwiaty, deklaracje trzeźwości, wodę, wino oraz chleb. Po Komunii świętej młodzi złożyli podziękowania biskupowi, duszpasterzom, katechetom i rodzicom. Po zakończonej Eucharystii wykonano pamiątkowe zdjęcia. Warto nadmienić, że naszą młodzież przygotowywał do Bierzmowania ks. proboszcz Stanisław Kita. Wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie składamy serdeczne Bóg zapłać.

Sporządził Rodzic kandydata do Bierzmowania

191921