Wspomnienie czerwcowego Nabożeństwa Fatimskiego

Nabożeństwa fatimskie w parafiach, tak bardzo popularne 13. dnia miesiąca, zasadniczo odprawiane od maja do października, ciągle zachowują swą żywość i ducha i wciąż się ona rozszerza. Zdaje się, jakoby Miłość do Matki Bożej w znaku Fatimskiej Pani jakby nie zauważała przemijającego czasu... Miejsc kultu fatimskiego bowiem ciągle przybywa; można powiedzieć, że nabiera on nowego kolorytu. Swoista powszechność wyraża się również w tym, iż modlitwa 13. dnia miesiąca stała się niejako jego synonimem.

Tak jest i w naszej parafii, gdzie począwszy od maja do października Nabożeństwo to gromadzi dużą grupę naszych parafian (i można śmiało dodać, że wiernych jest coraz więcej). Tak było też 13 czerwca 2023 r. Mieliśmy też Gościa specjalnego i to prosto z Portugalii - naszego Rodaka, kapłana, Redemptorystę, ojca Krzysztofa Dworaka. Dzięki niemu mogliśmy między innymi usyszeć wspólnej modlitwie różańcowej ‘zdrowaśki” w języku portugalskim. Figurę Matki Bożej Fatimskiej ponieśli „świeżo” bierzmowani, ich rodzice oraz Członkinie Róży p. H. Adamczyk. Program słowno-muzyczny przygotowali: p. A. Jachym wraz z uczennicami oraz Grupa Muzyczna.

Zapraszamy na lipiec, wszystkim serdecznie dziękując.

Ks. proboszcz

191843