Lipcowe Nabożeństwo Fatimskie

Trzynastego lipca nasza wspólnota parafialna zgromadziła się w kościele o godzinie 19:00, aby wziąć udział już w trzecim w tym roku nabożeństwie, by oddać cześć Matce Bożej z Fatimy. Dzień ten zawsze u nas miał bardzo uroczysty charakter. W lipcowe Nabożeństwo w sposób szczególny zaangażowali się Uczestnicy Pieszej Pielgrzymki do Tuchowa. To oni ponieśli Figurę Matki Bożej w czasie procesji. Bezpośrednio po Mszy Świętej mogliśmy poznać dalszą historię dzieci fatimskich. Czytane teksty i pokazywane z rzutnika zdjęcia przeniosły nas duchowo w tamte święte tereny i do tamtych świętych ludzi.

Przypomnijmy, że w tym roku materiały na Nabożeństwa Fatimskie przygotowują Państwo Ryszard i Aldona Jachymowie wraz z wybranymi dziewczętami ze Służby Maryjnej. Piosenki wykonała Grupa Muzyczna. Gościnnie grał na gitarze redemptorysta Łukasz Kalisz, pochodzący z parafii Nowa Jastrząbka (przez tydzień zastępujący wakacyjnie księdza proboszcza). On też odprawił z księdzem Kanonikiem Mszę Święta i przewodniczył wszystkim modlitwom. Bóg zapłać i Jemu i Wszystkim zaangażowanym w lipcowe Fatimskie Nabożeństwo.

191743