II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - tzw. AD GENTES

„W KOŚCIELE JESTEŚMY WSPÓLNOTĄ MISYJNĄ”

25  II  2024

Od 2006 r. obchodzimy w Polsce w II niedzielę Wielkiego Postu jako „Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami”. To okazja, byśmy uświadomili sobie, że jesteśmy wspólnotą misyjną. Ostatnim nakazem, jaki Chrystus pozostawił swym uczniom tuz przed Wniebowstąpieniem był nakaz misyjny. Świadomi naszej odpowiedzialności za misje, jednoczymy się w tym dniu z polskimi misjonarkami i misjonarzami i swą modlitwą, postem, ofiarą wspieramy ich wysiłki misyjne. Jest to dla nas dzień wspólnotowych błagań o nowe powołania; o to, aby znaleźli się ci, którzy w imieniu Chrystusa i Kościoła udadzą się na krańce świata z Ewangelią dla ubogich.

Od lat, ofiary zbierane do puszek w II niedzielę Wielkiego Postu stanowią jałmużnę na misje i przeznaczamy je na wsparcie działalności polskich misjonarek i misjonarzy. Jest to fundusz krajowy z którego Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji misyjnej KEP pomaga ponad 1700 misjonarzom w realizacji ich posługi ewangelizacyjnej, medycznej, charytatywnej i edukacyjno-wychowawczej.

Za każdą ofiarę, złożoną na ten cel
 składamy serdeczne Bóg  Zapłać!