KOPIA CUDOWNEGO OBRAZU MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W STARYCH ŻUKOWICACH

KOPIA CUDOWNEGO OBRAZU MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ
W STARYCH ŻUKOWICACH

W tutejszej miejscowości istniała kaplica, w której był umieszczony obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Z upływem lat ten obraz został umieszczony na jednym z feretronów i odtąd w ten sposób jest noszony przez wiernych w czasie procesji. Stało się tak dlatego, ponieważ w 1975 r. bp. Jerzy Ablewicz konsekrował tutejszą świątynię i z tej racji ofiarował nowy obraz MB Częstochowskiej, który jest umieszczony w głównym ołtarzu kościoła.

Tak więc od samego początku istnienia parafii Stare Żukowice, Matka Boża Jasnogórska jest Patronką, Wspomożycielką i Orędowniczką. Ona odbiera w naszej wspólnocie parafialnej wielką cześć, o czym świadczą wypisywane i zamawiane intencje Mszy Świętych, prywatne nabożeństwa, modlitwa różańcowa - systematycznie - podejmowana przez poszczególne Róże Różańcowe, obrazy Matki Bożej Częstochowskiej zawieszone na ścianach naszych domów, Nowenna Nieustająca w każdą środę , Roraty, Nabożeństwa majowe, Nabożeństwa październikowe oraz wprowadzone przed kilku laty przez ks. Adama Chmiela tzw. Nabożeństwa Fatimskie, gdzie po odprawionej Mszy Świętej, wyruszamy procesyjnie z figurą Matki Bożej Fatimskiej, z lampionami, pieśniami maryjnymi oraz z modlitwa różańcową wokół naszego kościoła.

Całość zaś kończymy śpiewem Apelu Jasnogórskiego przed kopia obrazu naszej Jasnogórskiej Pani i Patronki naszej parafialnej Wspólnoty.

191844